Jednym z głównych celów jakie wyznaczam sobie podczas projektowania stron internetowych czy szablonów allegro jest osiągniecię indywidualnego i niepowtarzalnego wyglądu, gdyż uważam, że budowanie wizerunku firmy jest jedną z najważniejszych kwestii.

Bardzo często jednak otrzymuję pytania, czy jest to potrzebne? Czy nie mam może gotowych szablonów, w które mogę wstawić logo, zmienić ewentualnie kolor i gotowe - tak przecież będzie szybciej i przede wszystkim taniej. Tutaj się zgodzę - na pewno zbudowanie strony o ogólnie dostępny szablon graficzny będzie dużo szybsze i znacznie tańsze. Ale czy na tym jak będą postrzegać Ciebie klienci można oszczędzać!

Pamiętaj - strona internetowa to wizytówka Twoja i Twojej firmy, która dostępna jest dla każdego 24/h. Często oglądając reklamy w pamięci zapagają nam dane marki właśnie dzięki temu, że się wyróżniają, mają ciekawe logo, nazwę lub sama w sobie reklama jest na tyle interesująca, że zapada w pamięci. Tak samo jest ze stroną internetową, aby zapadła w pamięci musi się wyróżniać, musi być interesująca.

Oto prosty przykład tego, o czym mówię.

Wybraź sobie, że idziesz alejką handlową i chcesz dokonać zakupu. Do którego wejdziesz sklepu? Któru zwrócił Twoją uwagę?

 

szablon-graficzny-porownianie

 

Myślę, że dla większości osób odpowiedź jest oczywista.

Czasem można mówić wiele słów, a prosty przykład jest bardziej wymowny.

Tak więc jeżeli poważnie podchodzisz do promowania własnej firmy i budowania jej wizerunku, to indywidualny projekt strony, szablonu allegro, wizytówki czy ulotki to podstawa, aby potencjalni klienci mogli Cię zapamiętać.