Jeżeli podczas surfowania w Internecie spotkałe(a)ś dziwnie wyglądającą stronę internetową może to oznaczać, że została ona napisana według nowych standardów, których Twoja przeglądarka nie jest w stanie odczytać.

 

Często zdarza się, że ludzie pytają mnie, dlaczego w pracy czy u znajomego dana strona internetowa wyświetla się poprawnie, a u nich w dziwny, nieczytelny sposób. Zazwyczaj odpowiedź jest bardzo prosta - nieaktualna wersja przeglądarki.

Należy pamiętać, że języki programowania dzięki którym powstają strony internetowe są rozwijane i udoskonalane, dzięki czemu możemy obserwować na ekranach monitorów coraz to ciekawsze witryny. Tym samym oprogramowanie (przeglądarka internetowa), które pozwala przetworzyć kod strony na widoczny na ekranach obraz również musi zostać odpowiednio przygotowane, aby mogło wszelkie nowe elementy przetworzyć.

W tym celu co pewien czas udostępniane są aktualizacje przeglądarek internetowych, które często pomijane są przez użytkowników komputerów.

Pamiętaj zatem, aby aktualizować przeglądarkę internetową do najnowszej wersji - możesz włączyć w opcjach aktualizacje automatyczne i wówczas zostaniesz powiadomiony o pojawieniu się nowszej wersji oprogramowania.

 

Jest jeszcze jeden aspekt, który może wpłynąć na pewne różnice w wyświetlaniu witryn www, mianowicie wybór samej przeglądarki. Tutaj mogę doradzić, aby użytkownicy systemu Windows zainstalowali oprogramowanie Firefox lub Google Chrome, gdyż udostępniany w systemie Windows Internet Explorer potrafi płatać figle, gdyż jego sposób przetwarzania kodu strony często powoduje błędne wyświetlanie (jest to moje osobiste zdanie).

 

Tak więc pamiętaj - aktualna wersja przeglądarki to gwarancja, że strony internetowe zostaną wyświetlone w prawidłowy sposób (oczywiście jeżeli w prawidłowy sposób zostały napisane).